EN

Deň otvorených ateliérov

Milovníci výtvarného umenia sa môžu aj tento rok tešiť na "Deň otvorených ateliérov", ktorý sa koná každoročne počas tretej októbrovej soboty. V tento deň otvárajú výtvarníci z Malokarpatskej oblasti svoje ateliéry a dielne pre širokú verejnosť. 

Súčasťou tejto akcie bude aj keramicko-umelecký ateliér, ktorý sa nachádza priamo v areáli nášho Hotela pod Lipou. Touto cestou vás srdečne pozývame, aby ste prišli nahliadnuť do zákulisia tvorby našich keramikárov. Zároveň si aj sami budete môcť vyskúšať prácu s hlinou.
 


Deň otvorených ateliérov 2018

20. október 2018 od 10.00 do 21.00 hod.


Hlavnou myšlienkou podujatia je sprostredkovať bližší kontakt medzi umelcami a verejnosťou – priblížiť ľuďom tvorivú atmosféru na miestach, kde vzniká umenie, mať možnosť sa navzájom zoznámiť, komunikovať, získať spätnú väzbu. 

Tomuto podujatiu predchádza veľká spoločná výstava profesionálnych aj amatérskych umelcov Salón výtvarníkov, ktorá bola tento rok zahájená vernisážou 13.9.2018 v Zoya Museum Elesko Wine Park v Modre a potrvá až do 10. januára 2019. Prezentuje sa tu 78 výtvarníkov s rôznorodou tvorbou - od maľby, sochy, paličkovanej čipky cez šperky, keramiku, drevorezbu, či fotografie. Niektorí spomedzi nich, otvorili aj svoje ateliéry a pozývajú verejnosť nahliadnuť do ich tvorivého sveta počas Dňa otvorených ateliérov – ktorý sa každoročne koná tretiu októbrovú sobotu. Tento rok je to už jeho tretí ročník.

Návštevníci sa sami rozhodnú, do ktorých ateliérov zavítajú. Tento rok sa otvára pre verejnosť 30 ateliérov a dve sprievodné výstavy. V rámci Bratislavského kraja ich nájdete v mestách: Stupava, Bratislava – Devín a Vajnory, Svätý Jur, Limbach, Pezinok, Šenkvice, Viničné, Vinosady, Modra, Modra Harmónia, Častá a Budmerice. 

Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítajú, si môžu vyzdvihnúť tlačený očíslovaný zoznam s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. 

Deň otvorených ateliérov sa organizuje v rámci projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko. Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Zoznam umelcov na stiahnutie >

Zoznam ateliérov a mapky na stiahnutie >

Rezervovať priamo

Vedeli ste, že pri online rezevácii priamo na našom webe nakúpite pobyt najvýhodnejšie?

Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácií o cookies.
SÚHLASÍM