EN

Zimné športy

Objavte čaro zimných radovánok v Malých Karpatoch

Hoci Malé Karpaty nepatria práve medzi najvyhľadávanejšie strediská zimných športov, obyvatelia Bratislavského a západoslovenského regionu, ktorí nemajú času nazvyš na dlhé cestovanie, ocenia možnosť navštíviť lyžiarske strediská Pezinská Baba a Zochová chata. Obe sú od nášho Hotela pod Lipou doslova na skok. Zrelaxovať pri obľúbenom zimnom športe tam môžete aj v prípade, že ste do nášho hotela zavítali kvôli pracovnému stretnutiu. V oboch strediskách totiž nájdete požičovňu lyžiarskej výstroje. 

  


Lyžiarské stredisko Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko Baba Pezinok sa nachádza na hrebeni Malých Karpát vo výške 527 m.n.m., v blízkosti cesty II/503 spájajúcej Pezinok a Malacky. V stredisku je v prevádzke päť vlekov na troch zjazdových tratiach s dĺžkou 500, 700 a 1000 m. Na trati pri VL 500 je inštalované aj mechanické zasnežovanie a osvetlenie pre večerné lyžovanie. V rámci areálu nájdete ski servis, požičovňu lyží, bufet a reštauráciu. 

V oblasti Pezinská Baba je prevádzkovaný aj športový areál pre Bežecké lyžovanie. Začína sa tu diaľková trasa Pezinská Baba – Bratislava a sú tu strojovo upravované bežkárske okruhy 2, 3 a 5 km pre klasický ako aj voľný štýl. 

Vzdialenosť od Hotela pod Lipou - 17 km


Lyžiarské stredisko Zochová chata 

Stredisko sa nachádza v turistickej lokalite Zochova Chata - Piesok v nadmorskej výške 425 m.n.m. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú štyri zjazdové trate v dĺžke 300 m, 240 m, 180 m a 90 m detská trať. Stredisko má mierne svahy a je vybavené vlekmi určenými pre začiatočníkov a rodiny s malými deťmi. Stredisko je vybavené technickým zasnežovaním, umelým osvetlením a je zamerané na výučbu lyžovania s dennou prevádzkou od 9:00 do 16:00.

Vzdialenosť od Hotela pod Lipou - 4 km

Rezervovať priamo

Vedeli ste, že pri online rezevácii priamo na našom webe nakúpite pobyt najvýhodnejšie?

Prehliadaním našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies. Tie nám pomáhajú vylepšovať naše služby.
Viac informácií o cookies.
SÚHLASÍM